W jaki sposób planer pomoże Ci w pandemii?

Czy zanim pandemia mocno ograniczyła nasze życie na wielu polach działalności, Twój dzień również był zwariowany, pełen umówionych spotkań, aktywności i planów do zrealizowania? Na razie nie wiemy, kiedy życie wróci do normy, jednakże warto poukładać je trochę po staremu – zapisując wszystko w planerze, który pozwoli Ci lepiej kontrolować swój czas i realizować założone cele.

Planer w czasie pandemii

Wcześniej Twój planer pękał w szwach – a teraz?

Przed pandemią każdy kolejny dzień był dla wielu z nas szczegółowo opracowanym planem zadań, obowiązków czy rzeczy, które robiliśmy dla siebie – np. treningu na siłowni, popołudniowych wyjść do kina, spotkań z przyjaciółmi i wielu innych podobnych aktywności. Planery pozwalały uporządkować kolejność i priorytetowość wszystkich punktów, jakie miały być odhaczone w ciągu dnia.

Kiedy siłownie i kina są zamknięte, podobnie jak knajpy i restauracje, a praca biurowa i studia przeniosły się do domu, zapewne wiele planerów pozostało niezapisanych. To błąd!

 

Wykorzystaj planer pomimo lockdownu

Nawet spędzając większość czasu w domu, dzięki planerom możesz spożytkować go znacznie efektywniej. Jak to możliwe?

Zachęcamy do sprawdzenia oferty

 

Organizuj pracę z domu

W przypadku wielu osób praca zdalna po pewnym czasie zapewne zaczęła się nieco wymykać spod kontroli i rozciągać na większą część dnia. Nie ma w tym niczego dziwnego, ponieważ atmosfera w biurze znacznie bardziej sprzyja efektywności, a ilość rozpraszaczy w domu jest przytłaczająca. Jak sobie z tym poradzić? Najlepiej wykorzystać planer dzienny z godzinową rozpiską – określisz w nim czas na realizację danych projektów, czas na sprawdzenie poczty, przerwę na lunch oraz godziny wszystkich konferencji na Skypie.

 

Wykorzystaj większą ilość czasu

Przypomnij sobie, ile czasu zajmowało Ci dojechanie z pracy na siłownię, z uczelni do kina, z kawiarni do przyjaciółki. Przejazdy po mieście zajmowały naprawdę dużo czasu, który teraz oszczędzasz. Dlatego możesz wykorzystać go naprawdę efektywnie. Tym bardziej, że planery Make It Easy zawierają specjalne rubryki, które są przeznaczone np. na zaplanowanie aktywności fizycznej czy przygotowywanie posiłków. Dzięki nim znacznie łatwiej wyodrębnisz z całego dnia czas na przygotowanie zdrowego obiadu, spacer, bieganie czy ćwiczenia fitness w domu, nadrobienie zaległości książkowych, filmowych lub na cokolwiek innego, co lubisz robić.

 

Zarządzaj swoimi finansami

Lockdown na pewno wpłynął też na to, w jaki sposób wydajesz pieniądze. Z pewnością oszczędzasz na biletach na komunikację miejską, nie jadasz w restauracjach i nie pijesz kawy w kawiarniach, niepotrzebny Ci karnet na siłownię i nie wydajesz pieniędzy na wiele innych rzeczy, z jakich do tej pory korzystało się poza domem.

Rubryki na finanse, jakie znajdziesz w planerach Make It Easy, pozwolą Ci lepiej zarządzać swoim budżetem. Zapisz, ile oszczędzasz dzięki lockdownowi i zaplanuj swoje wydatki lub oszczędności – może właśnie przyszedł czas na planowany od dawna zakup?

 

Mimo wszystko czekamy na powrót normalności

Oczywiście wszyscy z utęsknieniem czekamy, aż wróci życie, które znamy sprzed pandemii, jednak jak się okazuje, planer pozwoli Ci wycisnąć maksimum z czasu, którym dysponujesz w czasie lockdownu. Wykorzystaj go jak najlepiej 🙂

17974