Ślub za dwa lata – co możecie planować już teraz?

Dziwiło Cię, kiedy Twoje przyjaciółki dwa lata przed ślubem rwały włosy z głowy, martwiąc się o to, czy uda im się wszystko zorganizować na czas? Teraz sama stoisz przed wyzwaniem zorganizowania swojego wesela i zapewne rozumiesz, dlaczego tak bardzo się stresowały. Jeśli do Twojego ślubu zostały już tylko dwa lata, to najwyższy czas, żeby zacząć załatwiać najpilniejsze sprawy. Dowiedz się jakie.

sunset 698501 12801 1

Zarezerwujcie termin na sali

Bądźmy szczerzy – jeśli uda Ci się zarezerwować salę weselną na dwa lata przed wymarzonym terminem ślubu, to jesteś szczęściarą. Dlatego potraktujmy te dwa lata jako termin umowny, jako że o sali nierzadko warto pomyśleć znacznie wcześniej. Zresztą to właśnie dostępne terminy mają decydujące znaczenie przy ustaleniu terminu ślubu – dopiero, kiedy przyszłym nowożeńcom uda się zarezerwować salę, udają się do urzędu lub księdza w celu formalności związanych z zawarciem ślubu. O to też warto zadbać jak najszybciej, dostępne terminy w kościele lub USC muszą zgrywać się z terminem sali weselnej.

Ustalcie budżet

Podejścia są różne – jedni nowożeńcy nie przebierają w środkach, byle tylko zorganizować wymarzoną ślubną zabawę. Z kolei inni chcą lub muszą ograniczyć weselny budżet. Warto wstępnie zorientować się w niezbędnych kosztach i na ich podstawie założyć finalną kwotę, jaką chcecie przeznaczyć na wesele. Planer ślubny zawiera specjalną rubrykę, która pomaga kontrolować wydatki na wesele. Pamiętajcie, że niezapomniane zabawy i uroczystości nie zawsze muszą kosztować kroci. Liczy się przede wszystkim pomysł!

Zachęcamy do sprawdzenia oferty

 

Lista gości

Ustalenie listy gości to punkt, który bezpośrednio wynika z omówionego przed chwilą budżetu. Wiedząc, ile pieniędzy chcecie przeznaczyć na swoje wesele, a także znając koszty za jedną osobę na wybranej sali, możecie swobodnie ustalić liczbę zaproszonych gości. Dwa lata to odpowiedni czas, aby zacząć rozbudzać relacje z dalszą rodziną, z którą na co dzień nie ma kontaktu.

Zespół / DJ

Muzycy lub DJ-e, którzy mają zabawiać Twoich gości weselnych, także nie mają terminów dostępnych od zaraz. Jeśli tylko uda Ci się ustalić termin na sali, od razu pomyśl o oprawie muzycznej. Dwa lata to czas, w którym można jeszcze wybierać pomiędzy ofertami tych zespołów i DJ-ów, którzy najbardziej Ci się podobają. Jeśli o tym zapomnisz, być może przyjdzie wybierać z tego, co zostało.

Fotograf i kamerzysta

Tutaj sytuacja jest podobna. Każdy chce uwiecznić najważniejszy dzień swojego życia, dlatego planery ślubnych fotografów i kamerzystów po prostu pękają w szwach. W związku z tym jest to ten element wesela, o który warto zadbać już na samym początku przygotowań, jeszcze zanim zaczniesz martwić się o pozostałe kwestie, takie jak choćby motyw wesela, dekoracje, stylizacje czy nawet menu.

Dwa lata to wcale nie dużo

Wymarzone wesele to dla wielu osób największe przedsięwzięcie w życiu – równie wielkiej imprezy wielu z nas nigdy wcześniej i nigdy później nie organizuje. Dlatego najważniejsze rzeczy musisz zacząć planować jak najwcześniej – pamiętaj, że od nich zależy to, jak zorganizujesz pozostałe aspekty swojego wesela.

18092