Ślub za dwa lata – co możecie planować już teraz?

Dziwiło Cię, kiedy Twoje przyjaciółki dwa lata przed ślubem rwały włosy z głowy, martwiąc się o to, czy uda im się wszystko zorganizować na czas? Teraz sama stoisz przed wyzwaniem zorganizowania swojego wesela i zapewne rozumiesz, dlaczego tak bardzo się stresowały. Jeśli do Twojego ślubu zostały już tylko dwa lata, to najwyższy czas, żeby zacząć załatwiać najpilniejsze sprawy. Dowiedz się jakie.

Zarezerwujcie termin na sali

Bądźmy szczerzy – jeśli uda Ci się zarezerwować salę weselną na dwa lata przed wymarzonym terminem ślubu, to jesteś szczęściarą. Dlatego potraktujmy te dwa lata jako termin umowny, jako że o sali nierzadko warto pomyśleć znacznie wcześniej. Zresztą to właśnie dostępne terminy mają decydujące znaczenie przy ustaleniu terminu ślubu – dopiero, kiedy przyszłym nowożeńcom uda się zarezerwować salę, udają się do urzędu lub księdza w celu formalności związanych z zawarciem ślubu. O to też warto zadbać jak najszybciej, dostępne terminy w kościele lub USC muszą zgrywać się z terminem sali weselnej.

Ustalcie budżet

Podejścia są różne – jedni nowożeńcy nie przebierają w środkach, byle tylko zorganizować wymarzoną ślubną zabawę. Z kolei inni chcą lub muszą ograniczyć weselny budżet. Warto wstępnie zorientować się w niezbędnych kosztach i na ich podstawie założyć finalną kwotę, jaką chcecie przeznaczyć na wesele. Planer ślubny zawiera specjalną rubrykę, która pomaga kontrolować wydatki na wesele. Pamiętajcie, że niezapomniane zabawy i uroczystości nie zawsze muszą kosztować kroci. Liczy się przede wszystkim pomysł!

Zachęcamy do sprawdzenia oferty


Lista gości

Ustalenie listy gości to punkt, który bezpośrednio wynika z omówionego przed chwilą budżetu. Wiedząc, ile pieniędzy chcecie przeznaczyć na swoje wesele, a także znając koszty za jedną osobę na wybranej sali, możecie swobodnie ustalić liczbę zaproszonych gości. Dwa lata to odpowiedni czas, aby zacząć rozbudzać relacje z dalszą rodziną, z którą na co dzień nie ma kontaktu.

Zespół / DJ

Muzycy lub DJ-e, którzy mają zabawiać Twoich gości weselnych, także nie mają terminów dostępnych od zaraz. Jeśli tylko uda Ci się ustalić termin na sali, od razu pomyśl o oprawie muzycznej. Dwa lata to czas, w którym można jeszcze wybierać pomiędzy ofertami tych zespołów i DJ-ów, którzy najbardziej Ci się podobają. Jeśli o tym zapomnisz, być może przyjdzie wybierać z tego, co zostało.

Fotograf i kamerzysta

Tutaj sytuacja jest podobna. Każdy chce uwiecznić najważniejszy dzień swojego życia, dlatego planery ślubnych fotografów i kamerzystów po prostu pękają w szwach. W związku z tym jest to ten element wesela, o który warto zadbać już na samym początku przygotowań, jeszcze zanim zaczniesz martwić się o pozostałe kwestie, takie jak choćby motyw wesela, dekoracje, stylizacje czy nawet menu.

Dwa lata to wcale nie dużo

Wymarzone wesele to dla wielu osób największe przedsięwzięcie w życiu – równie wielkiej imprezy wielu z nas nigdy wcześniej i nigdy później nie organizuje. Dlatego najważniejsze rzeczy musisz zacząć planować jak najwcześniej – pamiętaj, że od nich zależy to, jak zorganizujesz pozostałe aspekty swojego wesela.