Dlaczego planujemy? 5 ważnych powodów

Spontaniczność jest przecież taka romantyczna i budzi w nas niewyobrażalną radość. Dlaczego zatem nieustannie snujemy plany i nie pozwalamy rzeczom dziać się samodzielnie. Okazuje się, że planowanie jest bardzo ważnym elementem naszego życia. Poznaj 5 istotnych powodów, dla których planujemy, a także jakie korzyści dzięki temu osiągamy.

concept 1868728 1280 1

Planowanie ma charakter inicjujący

Każdy z nas ma jakieś marzenia, swoje zainteresowania oraz wizje. Zdanie się na przypadek w daje w zasadzie zerowe szanse na ich realizację. Dlatego właśnie podejmujemy inicjatywę, która jest de facto planowaniem – choć często wcale nie zdajemy sobie z tego sprawy. Marzysz o podróży w tropiki? Przypadek Cię tam nie zaprowadzi! Otwórz planer podróży, zarezerwuj hotel, bilety lotnicze i pakuj walizki.

 

Planowanie pozwala nam wybrać najlepszy scenariusz

Najlepszym przykładem tego, że planowanie pozwoli nam wybrać wymarzony scenariusz, jest wyprawianie własnego wesela. Doskonale wiesz, ile jest możliwości organizacji tej najważniejszej dla Ciebie imprezy. Planując, możesz wszystko usystematyzować, wybrać wiodący styl wystroju sali, do którego dopasujesz stylistykę swojej sukni i garnituru Twojego wybranka, gadżety do fotobudki czy wiele innych elementów. Pomocny na pewno okaże się planer ślubny.

Zachęcamy do sprawdzenia oferty

Planowanie przybliża do sukcesu

Cel zapisany to cel zrealizowany – to maksyma znana każdemu, kto planuje każdy, nawet najmniejszy krok. Dzięki skutecznemu planowaniu dobrze wiesz, na czym musisz skupić się właśnie w tym momencie, a co możesz na chwilę odpuścić, ponieważ czas na to znajdzie się kiedy indziej. Planuj, a kolejne kroki, które uda Ci się dzięki temu zrealizować, przybliżą Cię do docelowego dużego sukcesu. W skutecznym układaniu swojej drogi pomogą Ci planery Make It Easy.

 

Planowanie pozwala zaoszczędzić czas

Skuteczne planowanie pomoże Ci znaleźć czas na każdą czynność, którą musisz wykonać. Jeżeli każdy krok, który zamierzasz podjąć, umiejscowisz w odpowiednim czasie, różne rzeczy nie będą Ci się na siebie nakładać, dzięki czemu skupisz się na poprawnym wykonaniu każdej z nich i nie będziesz rozdrabniać się na mało efektywnej pracy nad kilkoma projektami na raz.

 

Planowanie obniża poziom stresu

Znasz to uczucie, kiedy budzisz się rano i masz w głowie mętlik wywołany tym, że nie wiesz, za co zabrać się w pierwszej kolejności? W takich sytuacjach bardzo często kończy się na tym, że uda Ci się zrealizować tylko część założeń. Wszystko może wyglądać zupełnie inaczej, jeśli dzień lub kilka dni wcześniej poświęcisz dosłownie chwilę na zaplanowanie swojego trudnego dnia. Wówczas obudzisz się rano i spokojnie przygotujesz na wykonywanie po kolei wszystkich zaplanowanych czynności.

Jak widzisz, nie warto dryfować i pozwolić niekontrolowanym sytuacjom rządzić swoim życiem. Planuj, a dopłyniesz do celu, który wyznaczysz sobie samodzielnie.

18092