2022 to będzie Twój rok!

Czas mija bardzo szybko. Ani się obejrzeliśmy, a rok 2021 dobiega końca. Czy udało Ci się dotrzymać postanowień i zrealizować cele? Czy pandemia wpłynęła na Twoją motywację, umiejętność organizacji czasu, kiedy nic nie było pewne?

kalendarz dzienny 2022

Wiele osób być może utraciło pozytywne nastawienie i chęć osiągania swoich celów. Pozostają jednak dziedziny życia, które nawet podczas lock-downu można kontrolować i dzięki temu trzymać się w dobrej formie psychofizycznej. W ich organizacji i planowaniu pomogą Ci spersonalizowane plannery Make it easy. Aby dobrze zacząć Nowy Rok najpierw podsumujmy stary. W poprzednim artykule pisaliśmy o tym, jak przygotować się do podsumowania.

Zaczynamy podsumowanie

Usiądź wygodnie, przeglądnij swoje stare organizery, zajrzyj do zdjęć w telefonie i postaraj się prześledzić miniony rok miesiąc po miesiącu. Najważniejsze wydarzenia, spotkania, punkty zwrotne, sprawy zdrowotne, ogólne samopoczucie. Masz to? Otwórz specjalną kartę z podsumowaniem, którą zawiera nasz planer 2024 Make it easy. Jeżeli jeszcze go nie masz zrób podsumowanie na kartce w dwóch kolumnach.

Wypunktuj swoje sukcesy

Czas na coś miłego. Weź pod uwagę wszystkie rzeczy, za które chcesz się docenić. Może być to awans w pracy, dostanie się na studia, rozpoczęcie nowej relacji lub naprawienie starej. Na liście powinno się znaleźć wszystko to, co jest dla Ciebie ważne. Zdobycie nowego doświadczenia czy wypracowanie nawyku, o którym myślałaś się od dawna również znajdą miejsce na tej liście. Podsumowanie Twoich sukcesów podnosi motywację i daje świetne podwaliny pod planowanie kolejnego roku. Przecież chcemy, żeby było ich jeszcze więcej.

Zachęcamy do sprawdzenia oferty

 

Przeanalizuj niepowodzenia

Czas na mniej przyjemny moment. Sięgnij pamięcią do niezrealizowanych planów, rzeczy, które trzeba było odpuścić przez brak czasu, potknięć w pracy czy na studiach, nieprzyjemnych lub nierozwiązanych sytuacji z ludźmi w Twoim życiu. Te wszystkie niepowodzenia warto przeanalizować. Zastanowić się jakie elementy nie wyszły. Jeśli nie miałaś na nie wpływu, odpuść. Jeśli masz wrażenie, że coś mogło pójść lepiej dzięki Twojemu działaniu, zastanów się co dokładnie i wdroż to w planowanie nowego roku.

Weź sprawy w swoje ręce

Nie wiemy co przyniesie nowy rok, ale sprawy dotyczące nas samych możemy w większym lub mniejszym stopniu kontrolować. Chcesz nadrobić zaległości zawodowe, które spowodowała pandemia? Może od dawna chcesz zacząć naukę nowego języka? Długo planowana podróż musiała zaczekać? Chcesz popracować nad zmianą nawyków? Te wszystkie rzeczy są możliwe! Wiemy jednak z doświadczenia, że realizacja większych celów wymaga rozłożenia na czynniki pierwsze. Nie chcemy przecież, aby wspaniałe marzenie zakończyło się tylko wypowiedzeniem go w sylwestra i trwało dopóki nie opadną ostatnie fajerwerki.

Plannery Make it easy dostarczają mnóstwa inspiracji dzięki specjalnie zaplanowanym kartom. Na pewno znajdziesz taki, który odpowiada właśnie Tobie. Wybierz planer akademicki, biznesowy, podróżniczy, podziel swoje planowanie na miesiące, tygodnie lub dni. Wszystko przed Tobą. Najważniejsze że wyciągnęłaś wnioski z wydarzeń minionego roku i jesteś bogatsza o tę wiedzę. To 50% sukcesu planowania. Jeżeli nie wiesz jak dokładnie zaplanować swój nadchodzący rok, śledź bloga Make it easy.

 

17838