Pierwsze kroki w planowaniu ślubu i wesela

Moment zaręczyn bez wątpienia rozpoczyna nowy, wyjątkowy etap w życiu każdej pary. Mimo że do ślubu zostało jeszcze wiele miesięcy, prędzej czy później przychodzi pora na przemyślenia dotyczące zaślubin. Każde z partnerów ma swoją wizję jednego z najważniejszych dni we wspólnej przyszłości. Podpowiemy Wam, o co zadbać w pierwszej kolejności.

pierwsze kroki w planowaniu slubu

Ile to będzie kosztowało?

Choć wiele par zakłada, że podczas tak ważnego dnia nie wypada myśleć o pieniądzach – nic bardziej mylnego. Koszty wymarzonego przyjęcia potrafią nieźle zaskoczyć! Przy liczeniu “na oko” nietrudno jest o pomyłkę rzędu nawet kilku czy kilkunastu tysięcy złotych. Jaką sumę jesteście w stanie przeznaczyć na wesele? Czy macie wsparcie finansowe ze strony rodziny? Co jest dla Was najważniejsze bez względu na wydatki, a z czego możecie całkowicie zrezygnować? To podstawowe pytania, dzięki którym łatwiej Wam będzie oszacować poszczególne kwoty. A bez tego ani rusz!

planowanie ślubuKiedy i gdzie?

Gdy macie już opracowany budżet, pora na kolejne, powiązane ze sobą decyzje – wybór terminu oraz miejsca. O jakiej porze roku myślicie? Czy dzień uroczystości wypada w pobliżu długiego weekendu lub świąt? Nie zapomnijcie również o ślubnych formalnościach oraz rezerwacji terminu w urzędzie czy kościele. To także idealny moment na wybór świadków, którzy pomogą Wam w jak najlepszym zorganizowaniu całego przyjęcia.

Przy wyborze sali warto znać również wstępną liczbę gości, by nie okazało się, że wymarzone miejsce nie pomieści wszystkich zaproszonych. Trzeba również pamiętać o ewentualnym zorganizowaniu miejsc noclegowych oraz transporcie.

Zachęcamy do sprawdzenia oferty

Czas na oprawę uroczystości

Nikt tak nie nada podniosłego charakteru i klimatu Waszemu weselu jak profesjonaliści. Nic więc dziwnego, że usługi związane z organizacją ślubu są rezerwowane z dużym wyprzedzeniem. Niezależnie od tego, czy myślicie o orkiestrze lub DJu, fotografach czy kamerzystach, fryzjerze bądź makijażystce – pamiętajcie, że ich grafiki są zapełnione na wiele miesięcy przed daną uroczystością. Warto przejrzeć oferty nawet rok czy półtora przed wybraną przez Was datą.

Jak wybrać wiodący motyw wesela?

Motyw lub kolor przewodni nadaje uroczystości jeszcze bardziej osobistego kształtu! Przyjęcie, w którym wszystkie elementy do siebie pasują, odzwierciedla Wasze preferencje, czyniąc ten dzień jeszcze bardziej wyjątkowym… a także przepięknie prezentuje się na zdjęciach. Jeżeli w Waszym życiu dominuje jakaś pasja, jak żeglarstwo czy podróżowanie – wykorzystajcie to! To właśnie od motywu zależy Wasz ubiór, dekoracje czy wygląd zaproszeń, dlatego ta decyzja powinna być podjęta jak najwcześniej.

pomoc w planowaniu wesela - planery slubne Make it Easy

Jak się w tym wszystkim odnaleźć?

Na początku lista spraw do załatwienia w związku ze ślubem może wydawać się nieskończona. By wszystko jak najlepiej rozplanować, z pewnością przyda się weselny niezbędnik – najlepiej w formie organizera, by zawsze mieć go pod ręką. Planer Ślubny Make It Easy sprawi, że nie zapomnicie o żadnej z ważnych ślubnych kwestii oraz unikniecie chaosu związanego z natłokiem spraw do dopilnowania. Po spisaniu wszystkich pomysłów zdecydujecie, co jest dla Was najważniejsze, a organizacja całej uroczystości stanie się czystą przyjemnością!

 

Wybierz swój idealny Planner Ślubny!

17974