Jak planować, by odnieść sukces?

Masz wrażenie, że czas przecieka Ci między palcami? Wieczorami zastanawiasz się, na czym właściwie upłynął Ci cały dzień, skoro lista zadań do wykonania wcale się nie zmniejszyła? A może wręcz przeciwnie – łapiesz się zbyt wielu spraw jednocześnie bez przemyślenia, szybko się wypalasz i w efekcie porzucasz większość swoich celów?

Mamy dla Ciebie kilka porad, dzięki którym Twoje działania staną się bardziej efektywne i przemyślane, a każdy dzień będzie przybliżać Cię do realizacji upragnionych marzeń 🙂

 

Jak zacząć planowanie?

Bądźmy szczerzy – jeśli nie wiesz, dokąd zmierzasz, ciężko jest opisać drogę do osiągnięcia celu. Dlatego najpierw określ rezultat, do którego dążysz, a następnie przemyśl kroki, które Cię do niego doprowadzą. Jednak nie wszystko naraz!

Zacznij od ustalenia celów miesięcznych. Będą one wskazówką przy wyznaczaniu celów tygodniowych, a te z kolei pozwolą Ci podzielić pracę na poszczególne dni. Następnie wyznacz zadania priorytetowe, których realizacją zajmiesz się w pierwszej kolejności. Prostsze, niż się wydawało na początku, prawda?

Planner Dzienny

Rozbudź swoją wyobraźnię!

Świetne pomysły nie pojawiają się znikąd – ćwiczenie kreatywności to idealny sposób, by poszerzyć swoje horyzonty i zachować jasny umysł. Jak się za to zabrać? Z pomocą mogą przyjść proste czynności, takie jak podróże w nieznane, zajęcia, które wymagają własnej inwencji (jak rysowanie lub pisanie) czy próbowanie nowych rzeczy. Egzotyczna potrawa? Nowy rodzaj sportu, muzyki czy książki? Tak naprawdę… ogranicza Cię tylko własna inwencja!

Zachęcamy do sprawdzenia oferty

Zapisuj pomysły na bieżąco, tak by móc w każdej chwili do nich wrócić. Nie bój się planować po swojemu – zapisuj notatki, rysuj, bazgraj i kreśl 🙂

 

Postaw na jakość – nie na ilość

Czy Twoja głowa już huczy od pomysłów do wprowadzenia w życie od zaraz? To świetnie! Nie zarzucaj się jednak zbyt dużą ilością nowych obowiązków. Często okazuje się, że część zadań pozostaje niezrealizowana mimo najszczerszych chęci, a to z kolei prowadzi do frustracji. Skup się na maksymalnie trzech priorytetach w ciągu dnia – to już naprawdę dużo!

 

Zaplanowane, więc… zrobione?

Dobry plan to połowa sukcesu. Równie ważna jest jednak… konsekwentna realizacja założeń! Motywacja lubi odchodzić i pojawiać się w niespodziewanych momentach, dlatego nie polegaj na niej w stu procentach. Fundamentem osiągnięcia celu są wypracowane sumienną pracą nawyki. Nie załamuj się jednak, jeśli nie wszystko będzie szło zgodnie z planem – w końcu życie pisze różne scenariusze 🙂

Planner Dzienny

Nie zapominaj o sobie!

Skupiając się jedynie na realizacji kolejnych celów, łatwo zagłuszyć potrzeby własnego ciała i umysłu. A przecież zdrowie i samopoczucie jest kluczowe, by mieć energię do działania przy natłoku codziennych obowiązków! Dbanie o dietę i aktywność fizyczną to kolejny, ważny element przyczyniający się do naszego sukcesu.

 

To jeszcze nie wszystko!

By efektywnie planować oraz wytrwać w realizacji postanowień potrzebujesz narzędzi, które staną się Twoim wsparciem we wprowadzaniu nowych zmian w życie. Przygotowaliśmy dla Ciebie planery dzienne w różnych wariantach kolorystycznych – by planowanie stało się maksymalnie proste i przyjemne wizualnie 🙂 Zapoznaj się z naszą ofertą planerów i spraw, by organizacja codzienności już zawsze przychodziła Ci z łatwością!

 

17974