Realizacja postanowień. Jak się do tego zabrać?

Wydaje Ci się, że realizacja postanowień to bułka z masłem? Pojawia się jedno, drugie, a za nimi kolejne postanowienia. Twoja głowa aż paruje od natłoku pomysłów na ich realizację. Nauka języka obcego? Nic prostszego! Codzienne powtórki, do tego liczne podcasty w języku obcym. W tym tempie za parę miesięcy będziesz poliglotą. Ale z czasem zapał mija. Codzienność zabija motywacje i przechodzisz do trybu „od jutra moje życie się zmieni”.

realizacja postanowień z planerem Make it Easy

W rezultacie nic się nie zmienia… Jesteś przekonany, że nie nadajesz się do zmian. Że właśnie Ty masz tyle innych obowiązków, że wdrożenie nowych jest zwyczajnie niemożliwe. I w zasadzie nie będziesz się oszukiwać. Poddajesz się, a o znajomości języka obcego zaczynasz marzyć.

Czy jest jakiś sposób na to, by w natłoku spraw codziennych znaleźć czas dla siebie, na realizację własnego ja? Na spełnianie marzeń, a nie bujanie w obłokach? Odpowiedź brzmi – TAK. Niezależnie od celu, który sobie postawiłeś, niezależnie od Twojego trybu dnia, możesz realizować swoje osobiste plany. Aby to się wydarzyło, musisz mieć plan. Rzucanie w eter pomysłami jest dobre na początek, kiedy potrzebujesz motywacji. Następny etap to zapisywanie swoich celów.

Zachęcamy do sprawdzenia oferty

 

Co właściwie zapisać?

I to jest właściwe pytanie. Zapisz swój cel, swoje oczekiwania. Oszacuj REALNY czas, który potrzebujesz na realizację celu. Weź pod uwagę inne obowiązki i zadania, z których nie jesteś w stanie zrezygnować. Jeśli Twoja nauka języka obcego może być intensywna w stopniu 2 godziny tygodniowo. OK! Co tydzień jesteś o krok bliżej sukcesu! Gratulacje! Co się stanie, jeśli przeszacujesz czas na naukę i przestaniesz się wyrabiać? Stracisz motywację do działania. A wraz z nią porzucisz swoje wyzwanie. Rozplanuj sobie naukę w tygodniu. Zaplanuj konkretny dzień i konkretną godzinę. To ważne. Zadbaj o to, by ćwiczenia były różnorodne. Jeśli szybko znudzisz się nowymi zadaniami, Twój umysł odczyta to za coś niezbyt miłego i mimowolnie będziesz szukać wymówek, aby zająć się czymś innym. Bądź asertywny! Czas przeznaczony na realizacje własnego ja to Twój czas! Koleżanka może poczekać, a obiad odgrzany 15 minut później nie ucieknie. Więcej luzu!

baner planery 2020

Do czego prowadzą takie działania?

Jeśli będziesz konsekwentny w realizacji celu, wyrobisz w sobie nawyk. Co to właściwie oznacza? Na początku będziesz się zmuszać, walczyć ze swoimi słabościami i słabszym dniem. Kiedy wyrobisz nawyk, nie będzie walki. Twój organizm uzna daną czynność za coś naturalnego, codziennego. Podejdziesz do tematu jak do robienia śniadania. Kiedy poczujesz, że rzeczywiście jesteś sumienny i realizacja planu zaczyna być dla Ciebie czymś naturalnym, możesz sobie pogratulować. O to chodzi. Jesteś na wyższym levelu!

Pewnie myślisz, że wszystko brzmi pięknie. Ale… wcale nie jest takie proste. To prawda. Nie będę Cię oszukiwać. Przygotuj się na potknięcia, jedno, może dwa. Ale czym byłaby droga po sukces bez błędu? W końcu to one uczą nas życia i wytrwałości.

Aby było Ci łatwiej, zaopatrz się w planer, który pomoże w planowaniu, będzie motywować inspirującym cytatem. Zapisz w nim swoje wyniki i zorganizuj bałagan panujący w Twojej głowie. Potraktuj go jako szanse przeorganizowania swojego życia na lepsze. Może to wydawać się śmieszne, ale obietnice złożone na piśmie zdają się bardziej wiążące, niż ulotne myśli. Planner dzienny czy planner tygodniowy zapewni Ci też porządek w różnych sferach życia, takich jak finanse, urlop, aktywność fizyczna (Twoje zdrowie), praca, życie osobiste.

Ktoś kiedyś powiedział, że balans w życiu i harmonia w duszy to to, do czego tak naprawdę człowiek dąży. I ja się z tym zgadzam.

Na koniec, życzę Ci dużo dobrej energii. Potraktuj swoje plany poważnie, droga po szczęści może być trudna, ale krótka! 🙂

17974