Wesele w czasie pandemii – jakie tricki pozwolą bawić się bezpiecznie?

photo 1591710613655 c29f4aa0f00b 1Pandemia pokrzyżowała Ci weselne plany? Musiałaś zmienić termin najważniejszego dnia w życiu lub całkowicie przeorganizować swoje wesele? Podpowiadamy kilka kreatywnych rozwiązań, które pomogą Ci zorganizować swoją weselną imprezę w nieco inny, bezpieczniejszy dla gości sposób.

Zmienna lista gości

Pamiętajcie o tym, że pandemii towarzyszą bardzo zmienne nastroje. Dlatego lista gości weselnych w czasie pandemii jest niestety często się kurczy, w dodatku nierzadko blisko terminu wesela. Co z tym zrobić?

Rozsądnie jest zaprosić mniejszą liczbę gości, ograniczając się do najbliższej rodziny i przyjaciół. Niektórzy rezygnują z hucznej imprezy na kilkadziesiąt czy ponad sto osób, a decydują się na przyjęcia najpierw w gronie rodziny (z myślą o bezpieczeństwie najstarszych jej członków, czyli rodziców czy wreszcie babć i dziadków), a następnie imprezę w gronie znajomych.

Układ stołów i dystans

Gości warto usadzać przy stołach w taki sposób, aby siedziały obok siebie osoby, które często mają ze sobą kontakt, np. mieszkają razem, pracują czy spotykają się na co dzień w innych okolicznościach. Może to utrudnić np. kontakt rodziny z różnych stron kraju, jednak bezpieczeństwo jest najważniejsze. Stoły powinny stać w większej odległości od siebie.

Zachęcamy do sprawdzenia oferty

Zapewnijcie maseczki i płyny do dezynfekcji

Lista zakupów na pandemiczne wesele niestety się wydłuży. Twój planer ślubny musi zatem zmieścić dłuższą listę zakupów, a najlepiej jeśli będzie zawierał rubrykę na budżet. W czasie wesele koniecznie zapewnijcie gościom jednorazowe maseczki i płyny do dezynfekcji. Powinny znaleźć się one w co najmniej kilku miejscach, tak aby każdy mógł sięgnąć po nie w dowolnej chwili. Stoliki, na których znajdą maseczki i płyny do dezynfekcji ustawcie:

  • przy wejściu do sali weselnej,
  • przy toaletach,
  • nieopodal każdego stolika.

Oznaczcie gości

Pary weselne często oznaczają gości kolorowymi dodatkami do ich strojów. Mogą być to na przykład wstążki czy przypinane kropki w kolorach czerwonym i zielonym, gdzie te pierwsze oznaczać będą, że gość obawia się o swoje zdrowie i chce zachować dystans, natomiast zielone będą informacją, że osoba nie obawia się o swoje zdrowie i chętnie zatańczy lub wda się w pogawędkę.

Z czego zrezygnować?

Niestety z pewnych tradycji weselnych dla bezpieczeństwa gości warto jest zrezygnować. Należą do nich:

  • uściski i całusy w czasie składania życzeń i wręczania prezentów – zamiast tego można właśnie wtedy stuknąć się kieliszkiem szampana;
  • stół szwedzki – wystawienie jedzenia, do którego będzie miał dostęp każdy weselnik, nie jest dobrym pomysłem;
  • weselne zabawy – lepiej zrezygnować z “pociągu” czy zabawy z krzesłami, podczas których trudno zachować dystans.

Poinformujcie gości o swoich oczekiwaniach

To ważne, aby goście byli świadomi waszych oczekiwań względem ich zachowania. Dlatego poinformujcie ich zasadach bezpieczeństwa w trakcie wręczenia zaproszeń lub telefonicznie, jeśli zaproszenia zostały lub wręczone. Dobrze jest także rozmieścić przy wejściach i stolikach tabliczki z infografikami przypominającymi o zachowaniu dystansu i dezynfekowaniu rąk, a także poprosić zespół lub DJ-a o informowanie o nich co jakiś czas.

17974