Ślub w środku tygodnia – przekonaj się, jak wiele ma zalet

Jeśli któryś z dni tygodnia miałby kojarzyć się ze ślubem i weselem, byłaby to oczywiście sobota. Wiele osób zapomina jednak, że ślub można wziąć w każdy dzień tygodnia, a jeszcze więcej nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele zalet niesie takie rozwiązanie. Poznaj je i dowiedz się, jak skutecznie zaplanować ślub w środku tygodnia.

slub1

Zalety ślubu w środku tygodnia

Tutaj musimy oczywiście podkreślić to, że zalety i wady ślubu w środku tygodnia są rzeczą względną. Jeśli marzy Wam się ślub jak z bajki, zwieńczony huczną zabawą do białego rana, to wtedy raczej jesteście skazani na sobotę. Jednak coraz więcej młodych par odchodzi od tradycji i decyduje się na bardziej kameralne świętowanie zawarcia małżeństwa. I właśnie dla nich ślub w środku tygodnia to wysyp korzyści i udogodnień. Dlaczego?

  • Wolne terminy – w środku tygodnia znacznie łatwiej znaleźć wolny termin w kościele, urzędzie stanu cywilnego czy wreszcie w sali weselnej, które są i niekiedy dostępne nawet dwu-, trzyletnim wyprzedzeniem. To samo dotyczy fotografów, DJ-ów, zespołów lub innych usług związanych z branżą ślubną.
  • Oszczędności – branża ślubna działa przede wszystkim w weekendy i to właśnie wtedy wszyscy usługodawcy są najbardziej oblegani, a co za tym idzie – oferują dość wysokie ceny. W środku tygodnia można liczyć na bardzo atrakcyjne ceny m.in. za wyżywienie dla jednej osoby czy usługi fotografów.
  • Brak hucznej zabawy – jest to zaleta dla tych, którzy nie marzą o weselu do białego rana. Obiad, ślubny tort i kolacja, spędzone w gronie najbliższych, ewentualnie tańce do godzin wieczornych – wiele par właśnie w ten sposób widzi swój wymarzony ślub.

Jak zorganizować ślub w środku tygodnia?

Zwolennicy hucznych wesel mogą wyobrażać sobie, że ślub w środku tygodnia to zwykłe załatwienie formalności, które nie ma żadnego uroczystego charakteru. Nic bardziej mylnego. Wasze wesele we wtorek, środę lub czwartek może być naprawdę pięknym przyjęciem. Dlatego musisz dokładnie zaplanować, a pomoże Wam w tym planer ślubny Make It Easy.

Wybierzcie termin… z wyprzedzeniem

Tak, tutaj mamy do czynienia z małą sprzecznością, ale absolutnie nie jest ona nie do przeskoczenia. Choć terminy na ślub w środku tygodnia są dość łatwo dostępne, to musicie wziąć pod uwagę komfort gości. Pamiętajcie o tym, że większość zaproszonych to zapewne osoby pracujące. Dlatego muszą zorganizować sobie na czas Waszego ślubu urlop lub zmienić godziny pracy. Zaproszenie z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem na pewno im w tym pomoże.

Nie planujcie imprezy do rana

Jeśli bierzecie ślub w tygodniu, musicie liczyć się z tym, że trudno będzie zorganizować huczną zabawę do białego rana. Nie wszyscy goście będą bowiem mogli lub chcieli wziąć następnego dnia wolne. Dlatego bezpieczniej jest zdecydować się na kameralne przyjęcie do godzin wieczornych.

Wybierzcie popołudniową godzinę ślubu

Pozwólcie swoim gościom skończyć pracę i udać się na Wasz ślub o dogodnej godzinie. Taką na pewno będą późniejsze godziny popołudniowe, np. 16, 17 czy 18. Nawet jeśli ktoś z Waszych gości zdecyduje się na wzięcie wolnego tego dnia, znacznie łatwiej będzie się przygotować lub dojechać z odleglejszej miejscowości, jeśli dostanie a to nieco więcej czasu. Ten punkt jest naprawdę ważny, ponieważ to właśnie od godziny ślubu może zależeć to, czy goście potwierdzą swoją obecność, czy zrezygnują z udziału w uroczystości i przyjęciu.

Nie chcecie hucznego wesela? Postawcie na ślub w środku tygodnia!

Jak widzicie, zorganizowanie ślubu w środku tygodnia nie tylko niesie wiele zalet, ale też w żaden sposób nie sprawia, że będzie to dzień mniej uroczysty niż wystawne śluby i huczne wesela w weekendy. Wszystko zależy od Was i Waszych wyobrażeń, my jesteśmy przekonani, że albumy na zdjęcia wklejane mogą pękać w szwach od przepięknych fotografii, zrobionych przy okazji ślubów w ciągu tygodnia.

17974