Ślub – jak planować by nie zwariować?

Organizacja ślubu i wesela to piękna przygoda! Przygoda, która uda się dzięki dobremu przygotowaniu!

Już czuje Wasz stres wynikający z odpowiedzialności jako organizatorów i te ciągłe pytania „czy oby na pewno o niczym nie zapomnieliśmy?”. Nie ominą Was liczne rozterki i różnice gustów podczas organizacji tej pięknej uroczystości, ale spokojnie to całkowicie naturalne! Jak podejść do tematu, by nie zwariować i w ogromie spraw do załatwienia nie zapomnieć, że ten dzień to przede wszystkim Wasz dzień?

Planner Ślubny Make It Easy

Podstawowe pytanie nr 1: Od czego zacząć?

W pierwszej kolejności, przed dokonywaniem ustaleń, musicie zapoznać się ze swoimi oczekiwaniami i wizją tego wyjątkowego dnia. Z pewnością poruszycie tematy, o których nigdy wcześniej nie rozmawialiście. Wasz punkt widzenia na poszczególne rzeczy, będzie całkowicie odmienny, dlatego uzbrójcie się w cierpliwość, spiszcie Wasze pomysły, priorytety i wizję tego dnia. Rzeczą oczywistą jest, iż słowo KOMPROMIS musi w tym czasie zagościć w Waszym słowniku.

31 zmniejszone

Podstawowe pytanie nr 2: Kiedy właściwie zacząć planowanie?

Jednym z częściej zadawanych pytań jest to „kiedy właściwie zacząć planowanie, by wszystko się udało? Ile należy poświęcić czasu na organizacje ślubu?” W naszym Organizerze / Plannerze Ślubnym) check lista zadań przygotowana jest na 24 miesiące przed ślubem. Okres dwóch lat to doskonały czas na wdrożenie wielu pomysłów i dopieszczenie każdego szczegółu. 18 miesięcy przed wyczekiwaną datą to również dobry moment, pod warunkiem, iż Wasza wizja ślubu nie będzie aż nadto skomplikowana, a jej elementy nie będą wymagały długiego czasu realizacji. Zanim przystąpicie do dokonywania wyborów związanych z podwykonawcami ślubnymi, podejmijcie decyzję, jaki ślub chcecie wziąć i rozpiszcie plan finansowy.

Czy pora roku ma znaczenie?

Wybierając datę ślubu, weźcie pod uwagę statystyki pogodowe, występowanie kwiatów w wybranym sezonie oraz to czy Wasz motyw ślubny wpasuje się w porę roku. Pamiętajcie, iż duże natężenie przyjęć ślubnych w danym okresie wpływa znacząco na końcową cenę usług weselnych. Następnie zastanówcie się, jakich i ilu gości chcecie zaprosić, to będzie determinować późniejsze decyzje takie jak np. rodzaj muzyki, czy układ stołów.

Zachęcamy do sprawdzenia oferty

2 scaled

Stresujący wybór podwykonawców – Atrakcje na Wesele

Jako przyszli nowożeńcy, wraz ze zbliżającą się datą będziecie niestety działać coraz bardziej nerwowo, ulegając presji czasu, podejmując wybory szybciej i mniej rozważnie, co może prowadzić do nieporozumień i zawodów w trakcie wesela. Jak tego uniknąć? Sprawdźcie opinie na temat podwykonawcy ślubnego, którym jesteście zainteresowani! Śmiało pytajcie na forach o najlepszych artystów, a kiedy już znajdziecie odpowiedniego, sprawdźcie jak pracuje i przyjrzyjcie się dobrze portfolio. Profesjonaliści nie boją się odpowiadać na szereg trudnych pytań, są otwarci i gotowi by doradzić w kwestii organizacji (Jeśli wciąż szukacie artysty, który zapewni niezapomniane wrażenia, z całego serca polecamy ==>OryginalnyBar).

3

Save the date!

W tym całym weselnym szale nie zapomnijcie o Waszym komforcie! Czujcie się dobrze i wyglądajcie pięknie. Wszystkie oczy będą w tym dniu skierowane właśnie na Was! Zajmijcie się garderobą ślubną minimum 6 miesięcy przed datą, w której powiecie sobie TAK! To wyjątkowo intensywny czas, ponieważ na pół roku przed ślubem dokonujemy często ostatecznych wyborów. Zamknijcie temat papeterii ślubnej, zdecydujcie się na konkretne upominki dla gości, zarezerwujcie transport weselny. Odpowiedni czas na wręczacie zaproszeń ślubnych to 3 miesiące przed uroczystością. Jednak jeśli na Waszej liście gości są również osoby z zagranicy, powiadomcie ich dużo wcześniej, najlepiej 6 miesięcy przed ślubem. Doskonałe do tego będą „save the date” (Para Młoda wysyła swoim gościom weselnym notkę, w której jedynie zawiadamia o tym, że się zaręczyli i kiedy będzie ślub) pasujące estetyką do zaproszeń ślubnych.

Dopnijcie wszystko na „ostatni guzik”!

Pamiętajcie, że to Wasz dzień i Wasze wybory! Dzisiejsze uroczystości ślubne różnią się od tych sprzed 15 lat. Dziś to Wy decydujecie jak ma wyglądać Wasze Wesele. Coraz częściej przyszłe pary młode organizują swoje uroczystości na własną rękę. Zadbajcie o swoje samopoczucie już miesiąc przed ślubem, nie pozwólcie, by nerwy odebrały Wam radość z tego cudownego dnia. Dopilnujcie, aby do tego czasu większość spraw była załatwiona, byście mogli rozkoszować się oczekiwaniem, a nie przejmować się niepotrzebnym zamieszaniem organizacyjnym. Stwórzcie razem dzień, którego wspomnienie będzie malowało na Waszych twarzach uśmiech przez całą Waszą wspólną szczęśliwą drogę…tego z całego serca Wam życzę!

 

Wybierz swój idealny Planner Ślubny!

17839