Album do scrapbookingu – co to takiego?

Album do scrapbookingu – co to takiego?

Album do scrapbookingu, ta nazwa brzmi bardzo tajemniczo, ale jest to nic innego jak album na zdjęcia wklejane stworzony według naszego niepowtarzalnego stylu. Jeśli lubisz przechowywać swoje zdjęcia i pamiątki w sposób kreatywny i oryginalny, album do scrapbookingu będzie dla Ciebie idealnym narzędziem. Najważniejszymi elementami takiego albumu, są niepowtarzalne dodatki, unikalne kompozycje fotografii oraz dodatki takie jak wstążki, suszone kwiaty, naklejki, stemple, nasze własne rysunki czy kolorowe papierki.

Tworząc kolaże, indywidualne strony, czy witraże zdjęciowe możesz je podpisywać dodając cytaty oraz własne przemyślenia. Zawsze miło będzie wrócić do momentów, które w naszym życiu stanowiły wyjątkowe chwile. Często zamykając oczy, widzimy przed sobą miejsca – jak fotografie – kojarzą nam się one z muzyką, dopisz przy zdjęciach muzyczne hity i  historię – po wielu latach będzie co wspominać.

Jaki album fotograficzny wybrać?

Jeśli jesteś osobą początkującą, najlepiej sprawdzi się album do scrapbookingu czarny. Nie mamy tutaj oczywiście na myśli okładki, ale jego wnętrze. Album na zdjęcia posiadający czarne kartki jest dużo prostszy do stworzenia dzięki temu, że jego strony nie brudzą się tak mocno i możemy bez większych problemów, w razie pomyłki  nanieść poprawki.

Dostępne są w  różnych rozmiarach i kolorach. Możesz wybrać album w tradycyjnym formacie, duży, mały, pionowy, poziomy. Ważne, aby był to album na zdjęcia wklejane z kartami wpiętymi na dużą spiralę. Pamiętaj, że Twój kreatywny album na zdjęcia dwukrotnie podwoi swoją objętość, kiedy wszystkie zdjęcia i dodatkowe elementy znajdą się w środku.

Chcesz sprawić niesamowity prezent – personalizowane albumy – to jest to!

Album na zdjęcia do wklejania to fantastyczny pomysł na prezent. Możesz wręczyć go komuś, aby uzupełnił go swoimi fotografiami, możesz też stworzyć specjalny album niespodziankę i wręczyć jako personalizowany prezent. Jest to obecnie bardzo modna forma prezentu, którą z całego serca polecamy!

Albumy do scrapbookingu często wykorzystywane są jako albumy na zdjęcia ślubne, albumy dla dzieci, albumy na prezent, albumy na wesele, albumy na chrzest, albumy na święta, albumy z pamiątkami czy albumy na zdjęcia rodzinne. Możesz również uzupełnić album wraz z całą rodziną, będzie to sposób na świetnie spędzony czas razem, na pewno każdy wniesie jakąś część siebie na karty albumu.

Kreatywny album na wklejane zdjęcia – krótki poradnik.

Album do scrapbookingu – co to takiego?

Album do scrapbookingu to rozwiązanie dla osób, które mają głowę pełną pomysłów, lubią rzeczy wyjątkowe i niepowtarzalne. Taki album na zdjęcia do wklejania ma jedną podstawową zaletę – jest unikatowy – tak jak TY!

  • Album i akcesoria

Album do wklejania zdjęć to rzecz najważniejsza. Ważne również, aby był to album na spirali, pozwoli to nam na swobodne rozkładanie kart na płasko. Polecamy wybór albumu z czarnymi kartami, które będą stanowić tło dla Twoich zdjęć i ozdób. Następnie wybierz akcesoria, które chcesz użyć – kolorowe papierki, wstążki, naklejki, stemple, farby i wszystko co podpowiada Ci wyobraźnia i da się to przykleić 🙂

Albumy na wklejane zdjęcia od Make It Easy to idealny produkt do stworzenia kreatywnego albumu. Albumy posiadają duże czarne karty w formacie 23 cm x 29 cm, dzięki czemu pomieszczą różne rozmiary zdjęć i pozostawiają wiele miejsca na zaprojektowanie unikatowych stron. Albumy spiralowe od Make It Easy są idealnie przystosowane do tworzenia albumów do scrapbookingu.

  • Przygotuj zdjęcia i zorganizuj kompozycję

Przygotuj i przesortuj wszystkie swoje zdjęcia. Wybierz te, które chcesz umieścić w albumie i wydrukuj je w odpowiednim rozmiarze. Zaplanuj rozmieszczenie zdjęć w albumie. Zastanów się jaką historię chcesz opowiedzieć swoją kompozycją. Aby wydobyć kolory ze zdjęć możesz użyć ramek z kolorowego papieru lub wstążek.

  • Pokaż swój charakter

Kreatywny album na zdjęcia daje możliwość pokazania swojego indywidualnego stylu. Do jego tworzenia wykorzystaj elementy, które lubisz, kolory które dobrze Ci się kojarzą, wpisz swoje ulubione cytaty. Personalizowane albumy to również wspaniały pomysł na osobisty prezent.

Przechowywanie zdjęć w albumie, to przechowywanie wspomnień i tworzenie pięknych pamiątek, które będą cieszyć nas przez długie lata!

Nie masz pomysłu na personalizowany album? Pomożemy!

Aby nasz album był nie tylko piękny ale i łatwy do przeglądania należy na samym początku narzucić mu jakiś porządek rzeczy. Zorganizować swoje zdjęcia w albumie możemy na kilka sposobów. Sprawdź, może któryś z nich okaże się idealny właśnie dla Ciebie! 🙂

  • Według tematu – Najczęściej wybierana forma organizacji zdjęć w albumie. Wybieramy temat przewodni, np. wakacje, urodziny, projekt, w tym stylu tworzymy całą aranżację. Ta metoda wybierana jest również do tworzenia albumu na jakąś okazję lub wydarzenie, takie jak chrzest czy ślub.
  • Chronologicznie – Druga najpopularniejsza metoda segregacji zdjęć w albumie. Wybieramy nasze zdjęcia i układamy je chronologicznie, w taki też sposób wklejamy je do albumu.Ten sposób organizacji pozwala na łatwe śledzenie rozwoju zdarzeń i zmian w czasie.
  • Według koloru – W obecnym świecie social mediów coraz częściej wybierana metoda organizacji zdjęć. Wybieramy tutaj jeden kolor jako motyw przewodni i dobieramy zdjęcia w taki sposób, aby stworzyć spójną kolorystycznie całość.
  • Według miejsca – Jeśli jesteś typem podróżnika, to taka forma organizacji zdjęć będzie dla Ciebie najlepsza, ponieważ możesz stworzyć album według miejsc, w których byłeś.Daje to możliwość uchwycenia atmosfery i charakterystycznych cech każdego miejsca.
  • Według osób– Jest to świetna opcja do tworzyć albumy na zdjęcia rodzinne. Możesz wyszczególnić tutaj każdego członka rodziny, dodać jego zdjęcia, przykleić rzeczy, które Ci się z nim kojarzą. Będzie to super propozycja dla przyjaciół chcących stworzyć miejsce niesamowitych wspomnień.

Album do scrapbookingu to świetna propozycja dla osób, które są kreatywne, lubią tworzyć rzeczy nie tylko piękne, ale i unikatowe. Personalizowane albumy to oryginalny pomysł na prezent dla każdego i z każdej okazji.

17900