Planowanie podróży – jak zaplanować swoje wymarzone wakacje?

Cały rok ciężkiej pracy za nami? Czas na wakacje!

Planowanie podróży – jak zaplanować swoje wymarzone wakacje?

Codzienne wstawanie do pracy i moc obowiązków potrafią dać w kość nie jednej osobie. Często bierzemy na siebie więcej obowiązków i zadań, których nie jesteśmy w stanie udźwignąć, a czasami po prostu wszechświat stwierdza, że ze wszystkim sobie poradzimy i dokłada nam jeszcze trochę zadań. Każdemu z nas należy się regeneracja, reset, odpoczynek i odciążenie dla ciała i głowy, dlatego WAKACJE od pracy i normalnego życia, są jak najbardziej potrzebne 🙂

Samo hasło wakacje nie wystarczy, by nagle zmaterializował się przed nami samolot, bilety lotnicze czekały bezpiecznie w paszporcie, a luksusowe wakacje czekały zabookowane na nasze przybycie. Do każdego wyjazdu musimy się przygotować, niezależnie czy jest to krótki wypad na dwa dni w pobliskie polskie góry, czy dwutygodniowa wyprawa do Nepalu, by zdobywać szczyty. Do każdej z tych wypraw przygotujemy się inaczej i będziemy potrzebować innych narzędzi, natomiast proces przygotowania będzie taki sam.

URLOP – jak zaplanować to dobrze?

Jak zaplanować wymarzone wakacje? Chciałby się powiedzieć – szybko i sprawnie – ale sami wiemy, że nie zawsze jest to możliwe. Niektóre wyjazdy wymagają kilkudniowych przygotowań, inne nawet miesięcznych, ale nim dojdzie do przygotowań, musimy określić DATĘ I CEL NASZEJ PODRÓŻY. W większości poradników te dwa kroki nie są stawiane na równi, a moim zdaniem są ze sobą nierozerwalnie związane. Możemy mieć cel podróży, ale bez możliwości jego realizacji w czasie. Możemy mieć datę, ale cel w tym czasie nie będzie odpowiedni. Zatem, niezbędnym jest, aby te dwa kroki w czasie naszych przygotowań były spójne i się pokrywały 🙂

Wyjazd wakacyjny to idealna okazja, aby odpocząć od codzienności i poznać nowe miejsca. Planowanie wyjazdu może być jednak trudne i czasochłonne, dlatego tak ważne jest abyś mógł się do tego odpowiednio przygotować. Często wiele wskazówek wyjazdowych zawierają blogi podróżnicze. Wiele z tych najlepszych blogów podróżniczych możemy znaleźć na specjalnych grupach w social mediach.

Organizacja wakacji – zróbmy to dobrze!

Jak już wcześniej pisaliśmy pierwszym krokiem do zaplanowania wymarzonych wakacji jest wybór celu podróży i ustalenie daty wyjazdu.

Zastanów się, gdzie chcesz pojechać i dlaczego. Czy chcesz zwiedzić nowe miasto, zrelaksować się na plaży, czy może zobaczyć zabytki kultury? Wybór celu podróży jest kluczowy dla dalszego planowania. Pamiętaj też, że jednocześnie musisz zdecydować, kiedy chcesz wyjechać i jak długo chcesz być poza domem sprawdź też, czy na pewno daty wyjazdu nie pokrywają się z Twoimi zobowiązaniami, czy spotkaniami biznesowymi.

Kiedy wiemy już, gdzie jedziemy i kiedy – czas na ustalenie budżetu!

Koszty związane z podróżą są zawsze jednym z najistotniejszych punktów, a to dlatego że to właśnie one determinują często miejsce i cel podróży. Tak zwany budget travel jest kluczowy ponieważ koszty związane z podróżą obejmują nie tylko bilety lotnicze lub noclegi, ale także wyżywienie, transport na miejscu oraz dodatkowe atrakcje.

Aktywny wypoczynek, czy luksusowe wakacje?

Przyszedł czas na zdobycie jak największej ilości informacji na temat miejsca, które wybraliśmy. Co znajduje się w okolicy, gdzie możemy pojechać, gdzie wystarczy podejść, czy na miejscu jest możliwość skorzystania z miejscowego transportu – wszystko to, ma być naszym prywatnym przewodnikiem turystycznym 🙂 Ważne żeby podstawowe informacje na temat miejsca, takie jak miejscowe ceny, waluta, zwyczaje, transport sprawdzić już wcześniej – nikt nie chce być zaskoczony i zdezorientowany w obcym miejscu, a już tym bardziej, nie na wakacjach.

Po przeczytaniu informacji zacznij planować, co chcesz zobaczyć i zrobić podczas swojego pobytu. Sporządź listę atrakcji, które chcesz odwiedzić i sprawdź, jakie są ich godziny otwarcia oraz ceny. Możesz również zdecydować się na aktywny wypoczynek – sky’s the limit 🙂

Bilety lotnicze, rezerwacje, płatności!

Kiedy już określiłeś swoje cele i atrakcje, czas na rezerwację biletów oraz noclegów. Pamiętaj, że wiele miejsc może być szybko wyprzedanych, więc im wcześniej dokonasz rezerwacji, tym większa szansa na uzyskanie korzystnej oferty. Możesz również skorzystać z blogów podróżniczych, dzięki nim łatwo znaleźć korzystne oferty 🙂

Pakowanie i ruszamy w drogę!

Ostatni etap planowania to spakowanie się. W planowaniu wyjazdu to również kluczowa czynność, organizacja walizki, potrzebnych rzeczy, na każdą okazję i pogodę, ale z głową i rozsądnie, tak aby wszystko się zmieściło. Przygotuj się odpowiednio do klimatu oraz rodzaju podróży. Upewnij się, że masz ze sobą wszystkie niezbędne dokumenty, takie jak paszport, bilety oraz ubezpieczenie podróżne. Przy pakowaniu, niezbędnych dokumentach, formalnościach i ubezpieczeniach przyda się pomoc plannera podróżniczego, który pozwoli Ci na śledzenie wydatków, rezerwacji noclegów oraz innych ważnych informacji dotyczących Twojej podróży.

Planer podróży – perfekcyjna organizacja wakacji!

Planowanie podróży – jak zaplanować swoje wymarzone wakacje?

Planer podróżniczy to praktyczna pomoc, która ułatwia organizację wakacji. Dzięki niemu możesz szybko i łatwo zaplanować swoją podróż, uwzględniając wszystkie najważniejsze elementy. Planner podróżniczy to nic innego jak skondensowany, mini przewodnik turystyczny skrojony na miarę Twoich potrzeb. Uwzględnisz w nim planowanie wyjazdu, ale również aktywny wypoczynek, miejsca do zwiedzenia, potrawy do skosztowania.

Planner podróżniczy od Make It Easy – organizacja wakacji w pigułce!

Jak działa planer podróżniczy? Przede wszystkim umożliwia on ustawienie daty wyjazdu, a także ustalenie celu podróży i planu trasy. Możesz wybrać miejsca, które chcesz zobaczyć oraz atrakcje turystyczne, które chcesz odwiedzić. Planner podróżniczy to zebrane w jednym miejscu wszystkie ważne informacje dotyczące naszego wyjazdu. Na początku pozwoli nam on ustalić budżet, miejsce i transport, następnie pozwoli zaplanować wakacyjne aktywności 🙂

Nasze plannery podróżnicze to doskonale dobrane wnętrze połączone z piękną, elegancką oprawą. Kolorowa okładki z efektem soft touch jest przyjemna w dotyku, a gumeczka która ją podtrzymuje pomaga trzymać nasz planner w ryzach podczas podróży, natomiast złote narożniki zabezpieczą go przed wszelkimi uszkodzeniami. Z planerem podróży od Make It Easy zaplanujesz 3 wspaniałe wyprawy, a jego wnętrze pozwoli Ci zrealizować każdą z nich krok po kroku.

Planner podróżniczy Make It Easy – co zawiera?

1. Mapa miejsc, w których byłem.
2. Poznaj siebie podróżniku. Zastanów się nad tym, dlaczego kochasz podróżować, jakie cechy opisują Ciebie jako podróżnika? Stwórz listę marzeń związaną z podróżowaniem.
3. Odliczaj do dnia wyjazdu.
4. Harmonogram zadań na 6 miesięcy przed wyprawą.

5. Lista rzeczy do zabrania. Lista podzielona na kategorie

6. Budżet. Zaplanuj swoje finanse przed podróżą.

7. Plan podróży.

  • Komunikacja: loty, transfery, miejsce na dodatkowe uwagi.
  • Poznaj swoją destynację – dowiedz się najważniejszych rzeczy przed wylotem. Czy na pewno wiesz, jakie szczepienia są obowiązkowe? Gdzie znajduje się najbliższy szpital? I jaka waluta obowiązuje w kraju, do które zmierzasz?
  • Cel podróży. Zastanów się, po co wyruszasz w podróż.
  • Dokładny plan zwiedzania. Poszperaj w internecie, w przewodnikach i sprawdź jakie miejsca warto odwiedzić podczas podróży. Zrób listę rzeczy, które warto zrobić na miejscu.
  • Plan dnia. Każdy dzień jest inny. Właśnie dlatego planner podróży zawiera aż 12 stron przeznaczonych na zaplanowanie każdego pojedynczego dnia.
  • Na końcu Plannera znajdziecie tekturową kieszonkę, do której schować bilety, dokumenty czy rezerwacje.
  • Gumka trzymająca okładkę Plannera zabezpieczy przed przemieszczaniem się dokumentów wewnątrz plannera.

Na koniec nie pozostaje nic innego jak wkleić pamiątkowe zdjęcie z wyjazdu i uczynić nasz planer podróżniczy pięknym pamiętnikiem naszych wakacji. Planer podróży na pewno w dużej mierze ułatwi proces przygotowania do wyjazdu, jak również organizację miejscowych atrakcji, planowanie trasy, będzie to nasz mały przewodnik turystyczny.

17900