Zadbaj o formę i zaplanuj swoją dietę na wiosnę!

Zadbaj o formę i zaplanuj swoją dietę na wiosnę!Wiosna to idealny czas, aby zadbać o swoje zdrowie i formę poprzez odpowiednie planowanie diety. Długie, słoneczne dni motywują nas do aktywności fizycznej oraz spożywania lekkich, świeżych posiłków. Aby skutecznie osiągnąć zamierzone cele, warto opracować spersonalizowany plan dietetyczny, który będzie dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb i preferencji. Warto również zaopatrzyć się w narzędzia, które ułatwią nam planowanie posiłków i robienie zakupów. Aby już na samym początku nie zniechęcić się warto rozpisać porządny plan i skrupulatnie się go trzymać.

Plan dietetyczny, podstawa do zrzucenia zbędnych kilogramów!

Jeśli celem jest redukcja wagi, kluczowe jest stworzenie odpowiedniego planu dietetycznego, który pozwoli nam w odpowiednim tempie zrzucać naszą wagę. Warto skonsultować się z dietetykiem, który opracuje spersonalizowany plan uwzględniający nasze zapotrzebowanie kaloryczne oraz preferencje żywieniowe. Po konsultacji z dietetykiem, czy też samodzielnym wyborze diety musimy przejść do jej opracowania i rozpisania. Tutaj przyda nam się planner posiłków Make It Easy, który nie tylko pomoże zaplanować posiłki na cały tydzień, ale również dzięki odpowiedniemu planowaniu nie marnujemy żywności. Ważne jest również, aby plan był zrównoważony i dostarczał wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Planner posiłków Make It Easy zawiera miejsce na rozpisanie posiłków oraz kaloryczności.

numer 2Indywidualny plan dietetyczny, bo każdy z nas jest inny!

Każdy z nas ma inne potrzeby żywieniowe, dlatego ważne jest, aby nasz plan dietetyczny był indywidualnie dostosowany do naszych potrzeb. Tutaj po raz kolejny z pomocą przychodzi planner posiłków Make It Easy, który dzięki 70 wyrywanym kartom, pozwala rozpisać plan posiłków dla całej rodziny. Wystarczy jedynie podpisać swoją kartę i stosować się do rozpisanych w niej zaleceń. Indywidualny plan dietetyczny jest szczególnie ważny dla osób, które są uczulone na niektóre składniki naszej kuchni. Ważnym jest aby nie stawiać sobie wygórowanych celów, które ciężko będzie nam osiągnąć w krótkim czasie, rozpisz plan dietetyczny tak aby był realny do zrealizowania i aby nie nadwyrężał naszego zdrowia.

Jak stworzyć plan dietetyczny na wiosnę?

  • Określ swoje cele: Określ swój cel – chcesz schudnąć, wymodelować sylwetkę, czy nabrać masy mięśniowej? Określenie celów pomoże Ci dostosować plan dietetyczny do swoich potrzeb.
  • Konsultacja z dietetykiem lub samodzielny wybór diety: Indywidualny plan dietetyczny stworzony przez specjalistę będzie najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb.Obecnie mamy również dostęp do ogromu diet w internetowym świecie, które często po odpowiedniej analizie będą dla nas odpowiednie.
  • Przygotuj przykładowy plan dietetyczny: Na podstawie zaleceń dietetyka oraz swoich preferencji żywieniowych, przygotuj plan posiłków na cały tydzień. Pilnuj tego aby przygotowywać posiłki z wyprzedzeniem, unikniesz wówczas wymówki braku czas i jedzenia tzw. zapychaczy.
  • Zwróć uwagę na sezonowe produkty: Wiosną mamy dostęp do świeżych i soczystych warzyw i owoców. Wykorzystaj to, dodając do swojej diety szparagi, szpinak, rabarbar, jarmuż, truskawki, rabarbar i wiele innych.
  • Plan dietetyczny dla par: To świetne rozwiązanie kiedy chcecie podjąć wyzwanie razem, ponieważ możecie się nawzajem motywować i wspierać. Samo planowanie diety jest przyjemniejsze, gdy dzielimy je z bliską osobą.

Rozpisuj plan dietetyczny na cały tydzień!

Ponieważ planowanie diety może być czasochłonne, przydatne może być przygotowanie przykładowego planu dietetycznego na tydzień. Warto uwzględnić różnorodność posiłków, bogactwo warzyw, owoców, pełnoziarnistych produktów zbożowych oraz źródeł białka roślinnego i zwierzęcego. Regularne spożywanie posiłków o ustalonych porach pomoże utrzymać stabilny poziom energii i kontrolować łaknienie. Tutaj po raz kolejny z pomocą przychodzi nam planner posiłków Make It Easy, który pozwoli zaplanować 5 posiłków dziennie, bez marnowania jedzenia. Posiłki zaplanowane wcześniej z odpowiednią ilością produktów, pozwalają nam na niemarnowanie żywności.

Podsumowując, wiosna to doskonały czas, aby zadbać o swoją dietę i formę wraz z plannerem posiłków Make It Easy, który pozwoli Ci na regularne planowanie posiłków i osiągniecie zamierzonych celów zdrowotnych oraz cieszenie się lepszym samopoczuciem przez cały rok.

17900